ACT dla terapeutów CBT
www.dcp.wroclaw.pl/otwarte-szkolenia-terapeutyczne?action=info-ogolne&id=1947
Terminy szkolenia: 26.11.2022
Liczba dni szkolenia: 1
Godziny zajęć: 9:00-16:00
Miejsce szkolenia: Szkolenie online - platforma ZOOM
Cena: 399 zł
Warsztat ma na celu poszerzenie szkolenia CBT opierając je o procesy elastyczności psychologicznej, analizę funkcjonalną i teorię ram relacyjnych (RFT). ACT i CBT posiadają różne narzędzia służące zmianie zachowania, w sytuacji kiedy pojawiają się problematyczne myśli czy emocje. Warsztat ukaże różnice w strategiach i celach pracy w obu tych podejściach, przede wszystkim jednak ma na celu wykształcenie bardziej holistycznego podejścia w pracy terapeutycznej, umożliwiającego większą skuteczność, elastyczność i dostosowanie do aktualnego kontekstu czy celu interwencji.
Obok zdobycia wiedzy o najnowszych osiągnięciach naukowych z zakresu rozwoju modelu zdrowia psychicznego, celem warsztatu jest promowanie eksperymentalnych metod dydaktycznych; możliwości doświadczenia innowacyjnych interwencji behawioralnych na własnej skórze zamiast przekonywania czy przyswajania określonych protokołów pracy.
Korzyści dla uczestników z uczestnictwa w szkoleniu:
- Poznają sposób formułowania przypadku oparty na stabilnych procesach psychologicznych, jako alternatywę do diagnoz i protokołów tworzonych na podstawie kryteriów diagnostycznych DSM czy ICD.
- Doświadczą różnicę w stosowaniu defuzji i strategii restrukturyzacji poznawczej w procesie aktywizacji behawioralnej.
- Nauczą się planowania i przeprowadzania ekspozycji, która zamiast redukcji objawów (np. poprzez desensytyzację) ma na celu poszerzenie repertuaru zachowań i przybliżenie klienta do obszarów życia, które uznaje za wartościowe pomimo doświadczanego większego dyskomfortu emocjonalnego.
- Opanują nowe metody diagnostyczne wykorzystujące procesy uważności i określania wartości oraz ich wykorzystanie w pogłębianiu relacji terapeutycznej z klientem.
- Rozwiną umiejętności postrzegania własnego schematu poznawczego z dystansu bez poddawania się mu czy angażowania się w wewnętrzną walkę.
- Poznają jak można zmienić superwizję z opowiadania sobie historii i dawania sobie rad, czyli skupienia się na objawach i tworzenia nowych reguł zachowania, na rozwijanie własnej elastyczności psychologicznej i kształtowanie umiejętności terapeutycznych.
Program szkolenia:
1. Nowe ujęcie zdrowia psychicznego w kontekstualnych naukach o zachowaniu.
2. Różne sposoby konceptualizacji i formułowania przypadku ACT.
3. Przegląd strategii aktywizacji behawioralnej i behawioralnej zmiany przy wykorzystaniu procesów elastyczności psychologicznej.
4. Budowanie kontekstualnej grupy superwizyjne.
Trener: Hubert Czupała jest absolwentem Psychologii oraz Filologii Germańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytecie im. Jana Gutenberga w Moguncji. Doświadczenie zawodowe zdobywał między innymi w Klinice Psychiatrii i Ambulatorium Psychoterapeutycznym Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji, oraz Szpitalu Powiatowym w Śremie. Kierował również Oddziałem Dziennym Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym w Śremie. Obecnie kieruje pracą zespołu psychoterapeutów prywatnego Ośrodka Terapii Poznawczych i Behawioralnych w Poznaniu. W pracy klinicznej specjalizuje się w nowych formach psychoterapii opartych na dowodach naukowych. Ukończył 4 letnie szkolenie z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej oraz liczne szkolenia i warsztaty z zakresu psychoterapii; między innymi: terapii schematu (ST), terapii akceptacji i zaangażowania (ACT), terapii dialektyczno behawioralnej (DBT), terapii opartej na współczuciu (CFT) oraz terapii opartej na analizie funkcjonalnej (FAP). Pracuje z rodzicami i nauczycielami prowadząc warsztaty edukacji psychologicznej i wspierania umiejętności wychowawczych, prowadzi rehabilitację psychologiczną i grupy wsparcia dla osób przewlekle chorych oraz realizuje projekty edukacyjne z zakresu profilaktyki zdrowia psychicznego. Jest członkiem zarządu stowarzyszenia Association for Contextual Behavioral Science oraz byłym przewodniczącym jej polskiego oddziału (ACBS Polska). Swoją wiedzę i umiejętności przekazuje studentom jako wykładowca akademicki oraz prowadząc specjalistyczne szkolenia i warsztaty doskonalenia zawodowego.
Zapisy: http://www.dcp.wroclaw.pl/otwarte-szkolenia-terapeutyczne?action=info-ogolne&id=1947
tel. 713323670
Kontakt z ogłoszeniodawcą
Nr ogłoszenia: 137940
Dodano dnia:
Ilość wyświetleń: