Interwencja kryzysowa w sytuacji napaści i przemocy seksualnej
https://www.dcp.wroclaw.pl/otwarte-szkolenia-terapeutyczne?action=info-ogolne&id=1921
Terminy szkolenia: 17.12.2022
Liczba dni szkolenia: 1
Godziny zajęć: 09:00-16:00
Miejsce szkolenia: Szkolenie online- Platforma ZOOM
Uczestnicy poszerzą swoją wiedzę dotyczącą nadużyć seksualnych - definicji, zasięgu zjawiska nadużyć seksualnych wobec dzieci i dorosłych ofiar, czynników ryzyka i dynamiki przemocy seksualnej. Zapoznają się z portretem psychologicznym sprawców i ofiar przemocy seksualnej, konsekwencjami doznanej przemocy seksualnej, zasadami kontaktu z ofiarą przemocy seksualnej- dzieckiem i osoba dorosłą, zasadami przeprowadzania wywiadu i badania wiarygodności zeznać ofiar przemocy seksualnej, zastosowaniem metod diagnostycznych w rozmowie z ofiarą, zapobieganiem i reagowaniem na przemoc seksualną, interwencją psychologiczną i interwencją prawną w sytuacji przemocy seksualnej. Zajęcia będą prowadzone metodami aktywnymi (warsztat). Uczestnicy będą mieli okazję pracować nad studium przypadku pacjentów po traumie seksualnej, wezmą udział w ćwiczeniach praktycznych dotyczących diagnozy, metod i technik terapeutycznych, planowania strategii interwencji kryzysowej w sytuacji napaści i przemocy seksualnej.
Adresatami szkolenia są osoby zawodowo zajmujące się pomaganiem osobom w kryzysie, odpowiedzialne za interwencję w sytuacji kryzysów, wypadków i katastrof. Szczególnie zapraszamy psychologów, terapeutów, pracowników służby zdrowia i instytucji pomocy społecznej, służb ratowniczych, oraz studentów ostatnich lat studiów kierunków: psychologia, pedagogika, resocjalizacja.
Program szkolenia:
1. Gwałt, nadużycie seksualne, napaść.
2. Ofiara nadużyć seksualnych.
3. Mechanizmy gwałtu.
4. Skutki nadużyć seksualnych wobec dzieci.
5. Uraz psychiczny i jego następstwa.
6. Fazy nadużycia wobec dziecka.
7. Gwałt dokonany przez partnera.
8. Skutki nadużyć z dzieciństwa w dorosłym życiu.
9. Rodzinne mechanizmy nadużyć seksualnych.
10. Przekazywanie molestowania seksualnego.
11. Strategie interwencji.
12. Terapia indywidualna.
13. Odzyskiwanie poczucia kontroli.
14. Profilaktyka.
15. Zbieranie wywiadu, przygotowanie do zeznań,zapobieganie powtórnym nadużyciom.
trener - Magdalena Kudyba-Jasińska - członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychiatrii Sądowej. Od roku 2014 Biegły Sądowy z zakresu psychologii przy Sądzie Okręgowym we Wrocławiu. Ukończyła pięcioletnie studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła roczny kurs podstaw terapii Gestalt, jak również dwa etapy szkolenia dla osób prowadzących terapię dla sprawców przemocy z zakresu pracy pogłębionej z trudnym klientem. Absolwentka Studium Psychologii Sądowej. Na co dzień specjalizuje się w przeprowadzaniu diagnozy psychologicznej. Ponadto udziela pomocy psychologicznej w ramach konsultacji i krótkiej interwencji. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w pracy z osobami mającymi trudności w codziennym funkcjonowaniu, ujawniającymi zaburzenia psychiczne, zaburzenia zachowania i zaburzenia osobowości. Doskonali własne kompetencje diagnostyczne poszerzając i aktualizując posiadaną wiedzę, umiejętności, uczestnicząc w warsztatach praktycznych, seminariach, superwizjach, szkoleniach, konferencjach i treningach jak również poprzez śledzenie fachowej literatury.
Kontakt z ogłoszeniodawcą
Nr ogłoszenia: 137946
Dodano dnia:
Ilość wyświetleń: